Hakkımda

Diyetisyen

Buket Görenli

Merhaba,

Ben Diyetisyen ve Psikolog Buket Görenli. 2012 yılında Maltepe Fen Lisesinden mezun olduktan sonra aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü %100 burslu kazandım. Üniversitenin ilk yılında mesleğimizin aslında ne kadar psikolojiyle iç içe olduğunu gördüm ve aynı üniversitede hayatımın en güzel kararlarından biri olan Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji bölümü ile çift anadala başladım. Her iki bölümü de %100 burs ile okuyarak Yüksek Onur Derecesi ile bitirdim. 3 yıl sektörde kaldıktan sonra tüketici davranışları, danışanlarımın ne istediğini daha iyi anlayabilmek ve yönetmek adına yine Yeditepe Üniversitesinde yüksek lisansa başladım ve Pazarlama alanına odaklanarak İngilizce MBA programını bitirdim. Sağlıklı beslenme ve psikoloji bilimini seçmem aslında tamamen ilgi alanım olduğu içindi. Yaklaşık 10 yıldır ise düzenli olarak fitness sporu üzerine çalışıyorum. Kendimi bu alanda geliştirerek beslenme ve spor odaklı danışmanlık vermeye devam ediyorum. Elbette hayatta ister istemez artan stres, sorumluluklar ve yaşla birlikte metabolizmanın yavaşlamasıyla kilo alıp verdiğimiz dönemler oluyor ve olacaktır da. Burada sebep çoğunlukla psikolojik faktörlere bağlı oluyor. Özellikle belirtmek isterim ki altta yatan ciddi bir metabolik hastalık yoksa fazla kilonun her zaman bir çözümü var, önemli olan ne istediğini, hangi kiloda ve nasıl göründüğünde mutlu olduğunu bilmek ve buna yönelik adım atmak.

Amacım günümüzün stresli ve sosyal medya çevresinde dönen koşullarında psikolojik sebeplerle vücudunuza zarar vermeden, sağlıklı bir hayat sürmeniz konusunda size destek olmak. Aslında kendimiz de dahil çevremizde gördüğümüz birçok kişi hayatının belli bir döneminde yeme bozukluğu geliştirebiliyor, bazen geçici oluyor, bazen en hassas dönemimize denk geldiğinden farklı sonuçlar doğurabiliyor. Önemli olan bunu fark etmek, doğru çözümler aramak, yanlış çözümlere başvurmamak, gerekiyorsa profesyonel bir yardım almak.

Danışanlarımın beslenme programını düzenlerken psikolojik ihtiyaçları ve sürdürülebilirliğini ön planda tutarak hem bedensel hem de ruhsal sağlığını korumayı hedefliyorum.

Unutmayın hiçbir şey kendinizden daha değerli değil 🙂

Eğitim:

Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü-Lisans
Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü-Lisans
Yeditepe Üniversitesi MBA-Yüksek Lisans
John’s Hopkins Anadolu Sağlık Merkezi-Staj
Pendik Bölge Hastanesi-Staj
Pendik Toplum Sağlığı Merkezi-Staj
Çapa Hastanesi-Staj
Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi-Staj
Yeditepe Hastanesi-Staj
Diyetkolik-Staj
SDM Kalibra Diyeti-Staj+Diyetisyen
Kadıköy’de özel bir spor merkezi-Diyetisyen

Sertifikalar:

Yeme Bozuklukları Beslenmesi-Acıbadem Üniversitesi
Sporcu Beslenmesi Eğitimi-Acıbadem Üniversitesi
Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği-Acıbadem Üniversitesi
Mindfulness Modern Semineri-Mindfulness Akademisi
Kişisel Gelişim Semineri-Boğaziçi Üniversitesi
Fundamentals of Digital Marketing-Google Digital Garage
Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı-Franklin Covey

 • Online Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı
  • Kilo Alma,
  • Kilo Verme,
  • Sağlıklı Beslenme.
 • Yüz Yüze Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı
  • Kartal Wom Sports Club(Her pazartesi)
 • Online Ketojenik Diyet Kampı (SDM Kalibra gıdaları ile uygulanır)
online diyet

You cannot copy content of this page