Metabolizma Hızlandırıcı 14 Günlük Düşük Kalorili Ketojenik Diyet

Düşük Kalorili Ketojenik Diyet Nasıl İşliyor?

Diyet boyunca tüketeceğin SDM Kalibra gıdalarının protein ve lif miktarı yüksek, karbonhidrat ve yağ miktarı ise oldukça düşüktür. Gün boyunca yalnıza evine gönderilen bu gıdalar ile karbonhidrat miktarı düşük olan serbest olan sebze ve yeşillik grubunu tükettiğin için ortalama 2-3 gün içerisinde vücudun glikojen depolarını boşaltır. Vücut enerji sağlamak için ilk kullandığı kaynak olan glikojen depolarını tükettikten sonra, ikinci kaynak olarak gideceği vücutta birikmiş olan yağları kullanmaya başlar. Literatürde bu metabolik yola “ketojenez” denir. Enerji sağlamak için yağların yakılması ve sonucunda keton cisimlerinin oluşması ketojenez mekanizması sayesinde olur. Bu diyet yönteminde amaç 14 gün boyunca ketojenik diyet uygulayarak vücudun yağları yakmasını sağlaması ve bu sayede yağdan kilo kaybetmesidir. 14 günün sonunda sana özel oluşturacağımız geçiş diyeti ve koruma programıyla hayat boyu sürdürebileceğin sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığını kazanmış olacaksın.

SDM Kalibra Diyet ile ilk hafta 1.5-3 kg arası kilo kaybı bekliyoruz. Bunun yanı sıra düşük kalorili ketojenik diyet ile yalnızca yağdan kaybedeceğin için mezura ölçümlerinde bel,basen ve karın bölgesinden ilk haftadan 2-6 cm incelme bekliyoruz. Bu elbette mevcut kilona, yaşına ve metabolizma durumuna farklılık gösterir.

SDM Kalibra Diyetini bir diyetisyen kontrolünde olmadan uygulayamazsın. Bu hem sağlığın hem de doğru kilo kaybı için çok önemlidir. Diyeti uygulamadan önce sana bir anamnez formu gönderiyoruz. Formu doldurduktan sonra bu diyet için uygunsan programına 3 gün içinde başlayabilirsin.

You cannot copy content of this page