SDM Kalibra Diyeti

SDM Kalibra Diyeti yalnızca diyetisyen veya doktor kontrolünde uygulanan, özel gıdaların öğün yerine kullanıldığı, karbonhidratı çok düşük sebze ve yeşillik grubunun tüketildiği kısıtlı bir ketojenik diyet çeşididir. Gün içerisinde yalnızca SDM Kalibra gıdaları ve serbest olan sebzeler tüketilir.

SDM Kalibra Diyeti Nedir?

SDM Kalibra Diyeti aslında bir ketojenik diyet çeşididir. Literatürde bu diyeti “VLCKD” veya “Düşük Kalorili Ketojenik Diyet” olarak görebiliriz. SDM Kalibra Diyeti’nin klasik ketojenik diyetlerden farkı yağ ve kalori miktarının düşük olması yani “Düşük Kalorili Ketojenik Diyet” olmasıdır. Literatürde son 20 yılda bu diyete dair -İngilizce terimiyle “very low caloric ketogenic diet” – onlarca çalışma mevcuttur. Çalışmaların neredeyse tamamı bu diyet yönteminin mide ameliyatına eş değer olduğunu, en az ameliyatlar kadar kilo verdirdiğini ancak ameliyata gerek olmadan başarıya ulaştığını ortaya koymuştur. SDM Kalibra Diyeti, birçok Avrupa ülkesi ve Güney Amerika’da da bulunmakta ve yalnızca doktor ve diyetisyen kontrolünde uygulanmaktadır. Bunun sebebi bilinçli bir şekilde diyetin doğru uygulanması ve geri kilo alımının engellenmesidir. SDM Kalibra Diyeti’nde vücut ortalama 2-3 günde ketojeneze gireceğinden yağ kaybı ilk günlerden itibaren başlar ve 1 haftada gözle görülür incelme yaşanır. Bu diyette %90 üstünde yağ kaybı görülür, bu sayede kas ve su korunduğundan vücut doğrudan yağ nerede biriktiyse o bölgeden kaybeder ve bölgesel olarak incelir. Yani aslında sadece kilo verilmez aynı zamanda vücut kompozisyonu da düzelir. Bu diyet yöntemi hedef kiloya ulaşana kadar uygulanabilir, sonrasında bir geçiş diyeti uygulanır.

SDM Kalibra Diyeti Kimler İçin Uygundur?

Peki kimler için uygundur? Uzun süre diyet denemeleri olmuş ve sıkılmış, motivasyonunu kaybetmiş, hızlı sonuç almak isteyen, kilo vermede durma yaşayan kısacası hızla kilo vermek isteyen (metabolik rahatsızlık, sürekli ilaç kullanımı durumunda hekime danışılmalı) kişiler için mükemmel bir diyet yöntemidir.

SDM Kalibra Diyeti 1 Günlük Örnek Menü

Kahvaltı
1 porsiyon SDM Kalibra Susamlı Poğaça arasına sotelenmiş mantar, yeşil biber, kabak
Roka,maydanoz,salatalık
1 üçgen light krem peynir

Öğle
1 porsiyon SDM Kalibra Makarna, ıspanak sote ile
1 kase yeşil salata

Ara
1 porsiyon SDM Kalibra Portakallı Kurabiye/Çikolatalı Grisini
Sade filtre kahve

Akşam
1 porsiyon SDM Kalibra Tavuk Sote
Fırında brokoli, karnabar
1 kase roka salatası

Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.sdmkalibradiyeti.com

SDM Kalibra gıdaları ile ketojenik diyet uygulamak için bir beslenme uzmanı kontrolünde olmanız zorunludur. Diyeti uygulamak için “online diyet” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

You cannot copy content of this page