Diyetisyen

Online Beslenme Danışmanlığı / Sağlıklı Kilo Kontrolü

Bugüne kadar pekçok diyet denemiş, bazılarında başarılı olmuş ancak belki de başladığın noktaya geri dönmüş olabilirsin. Merak etme bunu yaşayan tek kişi sen değilsin. Hayattaki iniş ve çıkışlar, stresli yaşam koşulları, iş hayatı, ev düzeni herşey psikolojimizi etkiler. Psikolojik yüklenme yaşadığımız dönemlerde ise kendimizi en kolay mutlu edecek şeye veririz: yemek yemek 🙂 Bu da dönem dönem ,istemeden hatta bazen fark etmeden kilo almamıza sebep olabilir. Unutma ki fit görünen, plaj vücutlarına sahip hiç kimse sürekli diyet yapmıyor. Elbette genetik faktörler vücut kompozisyonumuzu ve kilo alma eğilimimizi etkiler. Ancak genetik faktörlerin yanında o güzel vücuda sahip bu kişiler senden farklı olarak diyet ve vücut algoritmasını çözmüş olabilir. Yani diyette dengeyi yakalamış olabilir. Sağlıklı vücut dengeyi bulmuş bir vücuttur.

Mevcut kilonu korumak veya fazla kilolarından kurtulmak veya kas kazanmak istiyor olabilirsin. Bunları elbette tek başına da biraz araştırma ile yapmayı deneyebilirsin ancak sağlığıa etkilerini kontrol edemezsin. Vücuduna aldığın her besinin, maddenin vücuduna bir etkisi olur. Çünkü biliyorsun ki yediğin besinler vücudunda metabolize edilir, gerekli kısmı enerji için kullanılır, bir kısmı vücutta depolanır, senin için atık olan kısımsa boşaltım sistemi ile atılır. Tüm bunlar vücudunun içinde sen fark etmeden devam eder. O halde yediğin her şey sağlığını da olumlu ya da olumsuz etkiler. Sağlıklı kilo kontrolü, hedefine ulaşırken (kilo alma, verme, koruma) sağlığını bozmaz hatta iyileştirir.

Aralıklı Oruç Örnek Diyet Listesi

1 Aylık Online Beslenme Danışmanlığı

Bize ulaştıktan sonra size bir form linki gönderilir. Bu formda diyet geçmişiniz, mevcut yaşam düzeniniz, yeme alışkanlıklarınız , vücut hedefiniz ve hastalık durumunuzla ilgili sorular yer alır. Size gönderilen formu doldurduktan sonra sizi arayarak planı oluştururuz.  

Ölçümler elinizde bulunan tartı ve mezura ile alınır. Sizden istenen ölçümleri nasıl alacağınıza ait döküman tarafınıza gönderilecektir.  

  • 1 aylık kişiye özel beslenme koçluğu  
  • Haftada 1 kez görüntülü veya telefonda görüşme  
  • Ayda 4 kez beslenme programı 
  • Alternatif tarifler 
  • Dönemsel hızlandırıcı program veya detoks tarifleri 
  • Kaçamakları dengeleme 
  • Motivasyon 
  • Whatsapp üzerinden doğrudan diyetisyen ile takip  
  • Danışana özel oluşturulmuş kullanıcı adı ve şifresi ile “Danışan Takip Paneli”ne erişim 
  • Danışan takip panelinden beslenme programı ve tariflere 7/24 erişim  

Online beslenme danışmanlığı, Dünyanın her hangi bir yerinde; tatilde, seyahatte, iş yerinde nerede olursanız olun diyet danışmanlığı alabileceğiniz bir online danışmanlık sistemidir. Günümüz yaşam koşullarında elimizdeki en önemli varlık “zaman”ımız oldu. Kıymetli zamanınızı harcamadan bulunduğunuz konumda bir telefon aracılığı ile rahatlıkla diyetisyeninize ulaşabilirsiniz.

Ölçümü Kendim Nasıl Alacağım?

Online diyet denilince akla ilk gelen soru ölçüm almak oluyor. Oysa analiz cihazlarının yüksek hata payını da düşündüğümüz zaman en kolay bölüm ölçüm almaktır. Ev tipi bir tartı ile mezura ölçümü tüm diyet sürecinin takibi için yeterlidir.
Nasıl mezura ölçümü alacağınızı detaylı olarak İnstagram videomuzdan izleyebilirsiniz.

Online Diyet Nasıl Çalışıyor?

Online diyet paketiniz alındıktan sonra telefonunuza SMS ile sizi tanımak için bir form linki gönderilir. Danışan Takip Paneline kaydınız oluşturulur. Danışan takip paneline email adresiniz ve size iletilen şifre ile giriş sağlayabilirsiniz. Cep telefonlarında bir App kullanır gibi panele girerek programınızı görebilir, programda tarif varsa bu tariflere ulaşabilir, ilerlemenizi ve diyete uyum durumunuzu takip edebilirsiniz. Diyete başladığınız sabah sizden ölçümlerinizi istiyoruz. Haftalık olarak sürece göre liste değiştirilir ve ayda 4 kez liste oluşturulur. Size özel hazırlanmış diyet programınız boyunca sorularınız için whatsapp üzerinden diyetisyeniniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Online diyet ve diğer danışmanlık paketlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim formunu doldurun, size ulaşalım.

Bir yanıt yazın

You cannot copy content of this page